Aktualności

9 8
Kłosuj Komentuj Ulubione

Piękno jest w każdej z nas – konkurs z okazji Dnia Kobiet

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkie Panie z tej okazji są obdarowywane pachnącymi bukietami. Kwiaciarnie mają pełne ręce roboty, Panowie biegają z upominkami, a kobiety z rumieńcem na twarzy przyjmują kolejne życzenia.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet chcemy pokazać wszystkim, że piękno tkwi w każdej kobiecie, a objawia się na różne sposoby. Dlatego ogłaszamy konkurs z okazji Dnia Kobiet, by wszystkie Panie podzieliły się swoją piękną, inspirującą historią.

Czym jest piękno? Piękno zewnętrzne szybko przemija, a dobre serce zostaje na zawsze. Piękna kobieta jest pełna empatii, uczucia i ciepła dla innych. Jest pomocna, służy dobrą radą, opieką, inspiruje innych ale nie zapomina również o sobie.

Zadanie konkursowe: Napisz, co sprawia, że czujesz się piękna.

Czy to uśmiech wnuczka na Twój widok, błysk w oku męża, pomoc sąsiadce a może obdarowywanie innych swoim rękodziełem? Opisz sytuacje, w których czujesz się najpiękniejszą kobietą na świecie, by inne Panie również dostrzegły piękno dnia codziennego.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 14 maja 2018 r. Aby zgłosić się do konkursu, należy odpowiedzieć na zadanie konkursowe w komentarzach pod tym artykułem.

Trzy najciekawsze, najbardziej intrygujące historie, które złapią za serce nasze redakcyjne jury, zostaną nagrodzone koszami-niespodziankami.

Autorka najciekawszego zgłoszenia zostanie dodatkowo nagrodzona -  w czerwcowym wydaniu kwartalnika „mojaWieś” opublikujemy wywiad z laureatką konkursu.

Drogie Panie! Życzymy Wam powodzenia, trzymamy kciuki za Was wszystkie smiley

Pamiętajcie, że piękno tkwi w każdej z Was i ma różne oblicza, należy tylko zacząć je dostrzegać smiley

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Redakcja mojaWieś.pl ..

Barbara K. z Koło Gospodyń Wiejskich "Wioskowe Trio"

Cóż...duże wyzwanie pisać o sobie, że jest się pięknym. Często w życiu codziennym w natłoku przeróżnych spraw ,zajęć nie zauważamy samych siebie a pewne zachowania traktujemy za zupełnie coś najzwklejszego na swiecie...Wszystkim Paniom życzę powodzenia!

4

14 mar 2018, 15:31:35

Halina M. z Koło Gospodyń Wiejskich Żądło

Nie łatwo pisać o sobie w superlatywach,ale warto zastanowić się nad tym .Kto wie może od kryjemy coś czego wcześniej nie zauważyłyśmy .Warto spróbować. Pozdrawiam wszystkie panie Halina

3

6 maj 2018, 20:35:17

Bożena W. z Koło Gospodyń Wiejskich w Podłężu

Może pierwsza odważna napiszę parę zdań o sobie :) Kto mnie zna, ten wie, że mam niską samoocenę, a o urodzie, to już w ogóle nie dyskutuję. Jednak ta zewnętrzna przypadłość nigdy nie była dla mnie ważna, a wraz z wiekiem w ogóle przestała mieć jakiekolwiek znaczenie. Jednak jest coś, co ma duże znaczenie, nie tylko dla mnie. Podobno mam talent, choć sama o sobie tak nigdy nie myślę, jednak słyszę niejednokrotnie te słowa. Kiedyś nawet pewna znajoma powiedziała, że jak Pan Bóg rozdawał talenty, to chyba się potknął przede mną i Mu się wszystko rozsypało, a ja skrzętnie pozbierałam " ile się dało ". Ta historia zawsze mi się przypomina, gdy napotykam na różne prośby o darowanie swoich prac na aukcje dla osób chorych, czy po wypadkach, by uzbierać w ten sposób fundusze na ich leczenie. Lub apel o udział w innych dużych akcjach np. " Ośmiorniczki dla wcześniaków ", lub " Czapeczki dla dzieci z Afryki " i wiele innych. Z natury zawsze staram się pomagać potrzebującym w różnych aspektach życia, tym bardziej moje serce nie może przejść obojętnie wobec niesprawiedliwości losu i cierpienia innych. Nie mogąc wspomóc finansowo, wspomagam tym, czym mnie Bóg obdarzył. W zależności od potrzeby wykonuję coś z różnych dziedzin rękodzieła i wysyłam gdzie słyszę głos wołania o pomoc. Dzięki temu, że prowadzę bloga, wśród rękodzielniczek przekazujemy sobie informacje o takich potrzebach. Więc jeśli mogę tak powiedzieć, to moje piękno, tkwi w moim sercu, które jest otwarte na drugiego człowieka i mam przy tym cichą nadzieję, że dobrze wykorzystuję to, czym zostałam szczodrze obdarowana. Pozdrawiam Wszystkich.

5

24 mar 2018, 16:49:18

Bożena W. z Koło Gospodyń Wiejskich w Podłężu

Zapomniałam jeszcze dodać, że zdecydowanie nie czuję się piękna, ale w takich chwilach czuję się dobrym człowiekiem, a radość z faktu niesienia pomocy jest bezcenna.

5

24 mar 2018, 16:49:26

Agnieszka B. z Koło Gospodyń Wiejskich Ekobabki w Cedzynie

Piękno wypływa z wnętrza. Ujawnia się na zewnątrz, ale nie jest udawane. Co sprawia więc, że czuję się piękna? Mój wewnętrzny ład, harmonia, przekonanie, że lubię być tym kim jestem. To moja energia, witalność, entuzjazm, siła….To ja, mój umysł, mój sposób myślenia, poczucie własnej wartości. Moc i siła piękna to moje pasje i zainteresowania, niefrasobliwość, odwaga, hart ducha, empatia…. Moje Piękno – Mój Dar Kobiecości….

3

8 maj 2018, 07:12:58

Katarzyna D. z KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH MANIOWY

Stare powiedzenie mówi "nie szata zdobi człowieka", ale na pewno może wyrazić w jakimś stopniu co człowiekowi w duszy gra. Poczucie piękna daje mi mój ubiór regionalny który bardzo często zakładam i w którym czuje się bardzo dobrze. Jako mieszkanka wsi która całkowicie została zatopiona pod taflą sztucznego jeziora ten ubiór ma bardzo duże znaczenie, jest częścią naszego dziedzictwa jakie zostało nam po przodkach dlatego jest dla mnie dumą i ozdobą i te wartości przez noszenie naszego podhalańskiego stroju przekazuję również dzieciom i młodzieży z naszej miejscowości, naszej małej ojczyzny.

4

8 maj 2018, 07:13:27

Henryka S. z Koło Gospodyń Wiejskich w Grabowcu

Każdego dnia, kiedy rankiem wstaję mój mąż mówi do mnie, dzień dobry kochanie. Czasami jeszcze w piżamie zjadamy razem śniadanie. Naszego Radia słuchamy, bo w sieradzkiem mieszkamy. Każdy z nas ma swoje hobby. Ja szyję, pruję, wierszyki rymuję a mąż kurki hoduje i chetnie obiad ugotuje. Czuję się młoda (65 lat) bo na spacer, jazdę na rowerze czasu mi nie szkoda. Podjadam sałatkę z kiwi, popijam zieloną herbatkę, która mnie ożywi. Dzieci uwiły już swoje gniazda. Cieszę się, że są niedaleko. Choć tęsknota za pełnym gniazdem nie raz zwilżyła mi oko. Mam blisko siebie 91 letnią mamę i znajduję czas dla niej. Robię jej zakupy, myję okna, dogladam jak się czuje. Chociaż plotek nie lubię, cierpliwie ją wysluchuję. Bo tak się składa, że starsi ludzie lubią pogadać. Poza tym spotykam się z przyjaciolmi przy kawie w każdą prawie niedzielę, I z każdego spotkania wynoszę mądrości wiele. Uprawiam też ogródek warzywny i kwiatowy. Robię wianuszki z kwiatów, zakladam je sobie na głowę. W nich się fotografuję. Niektóre zdjęcia zostawiłam lecz nikomu nie pokazuję. Staram się dbać o siebie. Maluję włosy a na wyjscie paznokcie. Zakładając z przyjemnością sukienkę uszytą przez siebie, usmiecham się pełnym nowym uzębieniem. Czuję się młoda, piękna, radosna--------jak wiosna.

3

9 maj 2018, 22:15:31

Teresa G. z Koło Gospodyń Wiejskich Rudniczanki z Kolonii Rudniki

Czuję się piękna, gdy się uśmiecham i gdy dzielę się swoją radością, bo one wracają ze zdwojoną siłą i czynią mnie lepszym człowiekiem. Czuję się piękna, gdy nie zawracam sobie głowy niedoskonałą skórą, potknięciami życiowymi, problemami, które sama sobie tworzę, ale chłonę piękno, które jest wokół mnie. Zachwycam się przyrodą, jej bogactwem, pięknymi krajobrazami. Przyroda jest jak kobieta zmienna i nieprzewidywalna. Zachwycam się miękkością owczej skóry, dotykiem przyjaznej dłoni, uśmiechem obdarzanym mnie przez bliskich jak i nieznajomych mijanych na ulicy, każdym drobnym gestem innych, świadczącymi o tym,że niezależnie od tego, co ja o sobie myślą, zawsze znajdą się tacy dla których jestem piękną taką jaka jestem !!! Każdy nowy dzień przynosi każdej z nas nowe możliwości, nowe wyzwania. Życie dla każdego człowieka jest jedną wielką wędrówką podczas której piszemy scenariusz własnego życia. Dlatego podczas tej wędrówki przez życie kierujmy się zasadą, że piękno człowieka jest w NAS a nie NA NAS. To nie makijaż, ubrania czynią nas piękną ale to co jest wewnątrz nas :)

20

8 maj 2018, 14:04:50

Ewelina M. z Koło Gospodyń Wiejskich Lipowe

Czuje się piękna jako kobieta, żona, matka, studentka, przyjaciółka, pracownik oraz członkini KGW Lipowe, ponieważ pomimo tego, iż mam dopiero 25 lat i tak wiele ról oraz obowiązków, które muszę podjąć w codziennym życiu znajduje czas dla najbliższej rodziny i znajomych oraz dla siebie samej. Czuje się piękna ponieważ jestem kobietą, która potocznie nazywana jest płcią piękna i chociaż czasem nadmiar obowiązków jest na tyle duży, iż brakuje mi czasu dla siebie wiem że moi najbliżsi docenią moje zaangażowanie i czas jaki poświęcam na odnalezienie samej siebie w tych wszystkich podjętych rolach. Czuję się piękna jako żona, gdy mąż po całym dniu pracy wraca do domu i przytula mnie na powitanie – wiem, że pomimo fizycznego zmęczenia chce okazać mi swoją miłość i szacunek, docenia to co robię dla niego oraz naszej małej córeczki i dla całej naszej rodziny. Czuję się piękna jako matka, gdy widzę, jak moja prawie dwu letnia córeczka umie coś nowego – każde kolejne słowo, umiejętność, uśmiech, buziak czy najzwyklejsze przytulenie sprawia, że serce, duma i piękno mnie jako matki i kobiety rośnie do bardzo wielkich rozmiarów. Wiem, że pomimo tego, iż sama nie potrafi tego powiedzieć, swoimi gestami i czynnościami pokazuje jak bardzo kocha swoją mamę, tatę i dziadków. Czuje się piękna jako studentka, ponieważ w ten sposób realizuje swoje marzenia i mam możliwość poszerzania swojej własnej wiedzy i umiejętności, aby móc jeszcze lepiej zrozumieć to co lubię oraz poszerzać moją pasję. Czuje się piękna jako przyjaciółka, która zawsze znajdzie chwilę na „babskie plotki” przy winie , kawie lub wielkim opakowaniu lodów z bitą śmietaną. Zdarzają się też sytuacje gdzie przyjmuje rolę pocieszycielki, psychologa lub doradcy w różnych sprawach, ale właśnie takie sytuacje sprawiają, ze prawdziwa przyjaźń jest wyjątkowa, przetrwa dobre i na złe chwile, które przytrafiają się każdemu. Czuję się piękna jako pracownik, który zawsze stara się być punktualny, sumienny oraz rzetelny w stosunku do pracodawcy, poprzez pracę realizuję się zawodowo i mam stały kontakt z ludźmi co dodatkowo pozwala mi na docenienie własnych starań, posiadanych umiejętności i wiedzy. Czuje się piękna jako jedna z członkiń KGW Lipowe, która pomimo młodego wieku angażuje się w pełni w realizowane przez tą organizacje zadania. Staram się zawsze pomóc, doradzić, wesprzeć dobrym pomysłem całe KGW Lipowe. Corocznie biorę aktywy udział w różnego typu konkursach, zabawach i projektach. Realizuje również przy tym swoją własną pasję czyli gotowanie i pieczenie słodkości nie tylko dla najbliższej rodziny i przyjaciół, ale i dla wszystkich uczestników zabaw, imprez, konkursów oraz projektów w których KGW Lipowe uczestniczy. Czerpie wielką radość z członkostwa w tej organizacji, na większość spotkań zabieram swoją córeczkę, aby już od najmłodszych lat wiedziała, jak wielka siła drzemie w kobietach, które mają poczucie własnej wartości i pomimo wielu obowiązków czują się piękne. Kobiety i kobietki pamiętajcie o tym, że pomimo wielu obowiązków związanych z utrzymaniem domu, wychowaniem dzieci, praca i innymi mniej lub bardziej przyjemnymi zajęciami jesteśmy piękne i potrzebne. Świat bez kobiet byłby bardzo smutny. Walczmy o każdą chwilę dla siebie, każdy uśmiech ze strony partnera, męża, dzieci, najbliższych. Doceńmy to co mamy, bo ja jako kobieta wiem, że staramy się robić wszystko jak najlepiej umiemy i potrafimy, pomimo tego iż czasami brakuje nad sił, motywacji i doby, która niestety ma tylko 24 godziny. Pamiętajmy, że to właśnie w kobietach drzemie największa siła, a w przypadku gdy kobieta czuje się piękna i wartościowa jest ona dodatkowo mnożona. :) :) :) Serdeczne pozdrowienia dla całej Redakcji! :)

1

9 maj 2018, 22:17:28

Przeczytaj również

Posiedzenie Rady Powiatu ŚIR

6 grudnia 2018 r w świetlicy wiejskiej w Skarżysku Kościelnym odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Świętokrzyskiej Izby Rolniczej powiatu Skarżyskiego. Program i tematyka posiedzenia : 1. Otwarcie posiedzenia i powitanie uczestników- Przewodniczący Rady Powiatowej Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Skarżysku -Kamiennej - Pan Szymon Płusa. 2. Wystąpienia zaproszonych gości. 3. Rolniczy Handel Detaliczny oraz informacja z działalności Lekarza Powiatowego Weterynarii w Skarżysku- Kamiennej – Pan Krzysztof Bąk. 4. Informacja z działań Biura Powiatowego ARiMR w Skarżysku- Kamiennej – Pan Kierownik Konrad Sokół. 5. Informacja z bieżącej działalności Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Skarżysku- Kamiennej- Pani Kierownik Jolanta Krupa. 6. „Korzyści z posiadania innowacyjnych zbiorników firmy Swimer w kontekście aspektów prawnych i ochrony środowiska”- Przedstawiciel firmy Swimer z Torunia. zastępca dyrektora handlowego do spraw rozwoju i sprzedaży Pan Andrzej Banaszek z osobami towarzyszącymi 7. „Informacje o korzyściach dla rolnika płynących ze współpracy z Rabatem Rolniczym”- Przedstawiciel Rabatu Rolniczego - prezes ZRKiOR woj. świętokrzyskiego Pan Bogdan Żerniak oraz Pan Robert Muzoł 8. Informacja z bieżącej działalności Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Kielcach, Pani Krystyna Zdonek – Członek Zarządu ŚIR. 9. Podziękowania i podsumowanie roku 2018 - Przewodniczący ŚIR Pan Szymon Płusa. Spotkanie upłynęło w miłej i pełnej pomysłów na kolejne lata atmosferze. Spotkanie z pewnością zaoowocuje wieloma ciekawymi współpracami i projektami. Serdecznie dziękujemy, że Program "mojaWieś" mógł uczestniczyć w tym spotkaniu i móc przedstawić korzyści płynące ze współracy z nami. Do zobaczenia! Czytaj dalej

0 0

ANIOŁKI W KAŻDYM DOMU

Dekoracje na Boże Narodzenie   Aniołki w każdym domu   Anioł, inaczej mówiąc posłaniec Boży, to byt duchowy, który od wieków wzbudza ludzki zachwyt ze względu na swój przepiękny wygląd. Jak podaje nam historia, ludzie zawsze lubili stroić swoje pielesze domowe właśnie porcelanowymi Aniołkami, które jak wierzono przynoszą takiemu domowi szczęście. Włoskie putto Putto, to motyw dekoracyjny przedstawiający małego nagiego chłopca. W dobie renesansu i baroku, temu chłopczykowi zaczęto dorabiać skrzydła i tak nadawano mu wyglądu Anioła. Podróże Polaków do Rzymu i Mediolanu spowodowały, że te małe Aniołki zaczęto sprowadzać do Polski. Dekorowano nimi kościoły i kaplice, ale stanowiły one nieodłączny symbol każdego katolickiego domu. W Egipcie i Babilonie Pierwsze wyobrażenia Aniołów istniały już w starożytnym Egipcie i Babilonie. Często przedstawiano te duchowe istoty, jako uskrzydlone zwierzęta z ludzkimi twarzami. Starożytnym Aniołom przypisywano pewien rodzaj cielesności, co znajduje potwierdzenie w rzeźbach z tamtego okresu. W czasach nowożytnych, Aniołowie, są opisywani jako piękni posłańcy Boga do ludzi. Tym bardziej znalazły one swoje odbicia w sztuce i to nie tylko sakralnej. Początki kościoła katolickiego Ojcowie kościoła katolickiego, Bazyli Wielki jak też i Jan z Damaszku, wyobrażali sobie Anioły jako istoty eteryczno-ogniste. Przypisywano im posiadanie delikatnego ciała i nieograniczonego rozumu. W judaizmie natomiast uważa się, że Aniołowie wstępują w człowieka by mu coś przekazać od Stwórcy. Jak zatem widać, w tej religii uważa się, że są to tylko niezmaterializowane duchy. Dekoracje na Boże Narodzenie W dawnej Polsce uważano, że szczególne szczęście przynoszą nam Anioły, zatem nie wyobrażano sobie żeby nimi nie przystroić domów. Szczególnie czyniono to w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wieszano zatem gipsowe miniaturki tych niebiańskich bytów na firankach, choince, a przede wszystkim nad progami domów. W regionie Lublina Znane są na Lubelszczyźnie domy, do których zamawiano na okres świąt grudniowych Aniołki z Paryża, które miały ogromne rozmiary. Ustawiano je najczęściej przy choince, lub przy oknie z widokiem na ogród. W Krakowie Pani Jadwiga Krogulska, wykonywała liczne Aniołki z kolorowej bibuły, które rozdawała bliskim z najlepszymi życzeniami świątecznymi. W Warszawie Na ulicy Prostej w Warszawie, mieszkała niegdyś rodzina Janakowskich. Oni to już od jesieni robili Aniołki z szyszek i zasuszonych kwiatów. Takie dekoracje zamieszczali na zapomnianych mogiłach cmentarnych, lub w przydrożnych kapliczkach.   W okresie świąt grudniowych, wiele rodzin stroi swoje domy figurkami Aniołków. Wówczas to, magiczny okres wspomnianych świąt ma bardziej uroczysty wydźwięk.   Ewa Michałowska- Walkiewiczv Czytaj dalej