Aktualności

3 9
Kłosuj Komentuj Ulubione

Dzień Matki w Powiecie Piotrkowskim

Dzień Mamy należy niewątpliwie do najpiękniejszych dni w roku, pełen wzruszeń i serdeczności.  Mamy wówczas okazję podziękować naszym Mamom za ich trud, poświęcenie, życzliwość i przede wszystkim wielkie serce, którym obdarowują swoje dzieci bez względu na ich wiek. Często za młodu się nad tym nie zastanawiamy, a gdy wkroczymy w dorosłość na myśl przychodzą słowa, jak te w piosence Wojciecha Młynarskiego „Nie ma jak u Mamy…” Zatem doceniajmy swoje Mamy każdego dnia, nie tylko od święta.

Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Matki w Powiecie Piotrkowskim odbyła się 2 czerwca w sali OSP w Srocku. Organizatorem był Powiat Piotrkowski. Całą imprezę poprowadziła przewodnicząca KGW Gminy Moszczenica – pani Halina Derach. O poczęstunek i oprawę zadbały panie z KGW w Srocku. Część artystyczną przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Srocku. Dzieci zaprezentowały układy taneczne, poezję oraz występy wokalne. Z pewnością niejednej mamie łezka zakręciła się w oku ze wzruszenia oglądając występ. Czas umilały utwory muzyczne w wykonaniu kapeli Tolka Gałązki.

Spotkanie rozpoczęła pani Halina Derach,  kierując słowa powitania do przybyłych gości oraz składając życzenia wszystkim Mamom. Do życzeń dołączyli się również w swych wypowiedziach: starosta piotrkowski - Stanisław Cubała, wójt Gminy Moszczenica - Marceli Piekarek oraz prezes Spółki Rabat Rolniczy - Jan Boczek.

Powiat Piotrkowski uhonorował statuetkami i dyplomami 54 mamy z Powiatu Piotrkowskiego.  Prezes Spółki Rabat Rolniczy na ręce Pani Przewodniczącej – Haliny Derach złożył gorące podziękowania za dotychczasową współpracę oraz odznaczył dyplomem za propagowanie polskiej tradycji w nowoczesny sposób oraz godne reprezentowanie swoje regionu.
Natomiast Panie z KGW w Srocku otrzymały od Spółki Rabat Rolniczy upominki  za ogrom pracy jaki włożyły w przygotowanie spotkania.