Aktualności

0 2
Kłosuj Komentuj Ulubione

Rozbaw nas do łez i wygraj bilety na Letnie Spotkanie Kabaretowe w Porąbce!

Już 28 lipca 2018 roku w Porąbce po raz pierwszy w historii Letnie Spotkania Kabaretowe Ściernisko! Wystąpią uwielbiane przez publiczność kabarety! Paranienormalni zaprezentują m.in. dwa premierowe skecze, ale pokażą też te, które kochają widzowie, Jerzy Kryszak jak zawsze rozbawi satyrą polityczną, Łowcy.B zaskoczą abstrakcyjnym poczuciem humoru, a K2 zaskoczą nowym składem! Wygraj bilety na Letnie Spotkanie Kabaretowe w Porąbce!

Zasady konkursu:

Aby wziąć udział w konkursie, należy w komentarzu napisać najśmieszniejszy dowcip jaki znasz.

  1. Autor dowcipu, który rozbawi nas do łez, zostanie nagrodzony pojedynczą wejściówką na Letnie Spotkania Kabaretowe w Porąbce.

  2. Konkurs ogłaszamy także na https://www.facebook.com/mojeKGW/

  3. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną lub poprzez wiadomość mailową (prywatną na Facebooku).

  4.  Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) tylko na potrzeby konkursu, nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.

  5. Czas trwania konkursu: od 5 do 19 lipca 2018 r.

  6. Do wygrania są dwa bilety.

Letnie Spotkania Kabaretowe Ściernisko

Data: 28 lipca 2018

Miejsce: Porąbka w woj. śląskim, powiat bielski /ok. 20 km od Bielska Białej/ stadion LKS Zapora, ul. Sportowa 5

Początek wydarzenia: 19:00

Więcej  informacji oraz bilety na stronie: www.scierniskokabarety.pl

IDEA

Wydarzenia są dedykowane społeczności lokalnej. Dbamy o to, aby Ściernisko przyczyniało się do promocji regionów wiejskich. Letnie Spotkania Kabaretowe wyróżniają się sąsiedzką atmosferą w przytulnej, sielskiej atmosferze.

Festiwal „Ściernisko” powstał z inicjatywy Roberta Motyki, członka grupy Paranienormalni, który pochodzi z Sieniawy Żarskiej (tam odbyła się I edycja festiwalu).  W tym roku idea Ścierniska rozszerza się na kolejne miejscowości, w tym Miłogostowice.

Bramy otwarte będą już od godz. 18.00, zaś występy rozpoczną się o godz. 19.00. Na gości czekają leżaki, bary z przekąskami i napojami.

Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i nie ukrywam, że nie możemy się doczekać reakcji publiczności w Porąbce. Będziemy tam po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że widzom przypadnie do gustu cały program występów i wpiszemy się w kalendarz kulturalny Porąbki na stałe.  Serdecznie zapraszamy i obiecujemy, że czeka Państwa ponad trzy godziny terapii śmiechem – powiedział Robert Motyka z kabaretu Paranienormalni, pomysłodawca imprez „Ścierniska” .

Bilety można kupić na stronach: www.biletynakabarety.pl, www.syroop.pl lub na www.scierniskokabarety.pl

Stacjonarnie: GOK w Porąbka, ul. Rynek 22, MCK w Żywcu, al. Wolności 4 oraz Dom Kultury Kęty, Żwirki i Wigury 2A,  Kęty oraz na miejscu w dniu imprezy.

Zniżki: bilet darmowy dla dzieci do 10 lat;  50% zniżki na bilet dla dzieci w wieku 10-18;  20% zniżki dla dorosłych i seniorów +65, honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Cena: 50 zł

ARTYŚCI

PARANIENORMALNI

https://scierniskokabarety.pl/wp-content/uploads/2018/02/paranienormalni-300x300.jpg

Zaprezentują paranienormalny humor w skeczach, których nie widzieliście nigdzie i nigdy wcześniej! Artystów zobaczymy m.in.: w skeczu komedii pomyłek mającej miejsce w kinie, oraz w skeczu integracyjnym, angażujący publiczność. Chłopaki konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii. Bacznie obserwują zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury, relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego. Obiecali tylko premierowe skecze!

Jerzy Kryszak

https://scierniskokabarety.pl/wp-content/uploads/2018/03/KRYSZAK-300x300.jpg

Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym. Siła jego satyry bierze się z bezpośredniego spotkania z publicznością, którą angażuje w swoje skecze.  Jerzy Kryszak propaguje zręczny dowcip publicystyczny, pełen świeżego spojrzenia na wady i słabości bieżących wydarzeń. Prześmiewca, satyryk, obserwator celebrytów, polityków oraz ulicy. Teksty pisze sobie sam – ale nic w tym dziwnego – Sienkiewicz też sobie pisał. Kryszak także umiejętnie wciela się w postać, którą naśladuje. Gestykuluje, zmienia głos, akcentuje: po prostu stwarza niepowtarzalne widowisko.

Łowcy.B

Kabaret działający na scenie od 12 lat. Swoją działalność rozpoczął z przytupem wygrywając w ciągu pierwszych dwóch lat niemal wszystkie liczące się festiwale. Spektakl Łowców to nie zwyczajny występ. To wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Wszystko to w oparach absurdu, którego nie powstydziłby się Monty Python. Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Aktualnie kabaret występuje w składzie Bartosz Gajda, Bartosz Góra, Maciej Szczęch, Sławomir Szczęch. Kto raz był na spektaklu Łowców wie, że ilość energii wydzielonej na scenie wystarczy do zasilenia małego miasteczka, a liczba spalonych kalorii jest dla chłopaków lepszym treningiem niż Chodakowska.

K2

https://scierniskokabarety.pl/wp-content/uploads/2018/03/K2-300x300.jpg

Czas na kabaret K2 w zupełnie nowej odsłonie. Zapraszamy na: Program z Kobietą. Do Bartosza Klauzinskiego i Michała Zenknera dołączyła młoda, piękna, a przede wszystkim utalentowana Dominika Najdek. Dominika jest dla chłopaków trzecią połówką kabaretowej pomarańczy ;)

Od pierwszych wspólnych występów widać, ze to jej właśnie brakowało w tej układance. Co nowego? Tematyka skeczy jest teraz jeszcze bogatsza. Niespodzianka! W końcu pojawiły się w nich relacje męsko-damskie. Znalazło się miejsce dla matki, żony i kochanki. Oprócz nich pojawią się między innymi: kowboj w obuwniczym, doktor szarlatan oraz teorie spiskowe. Mimo nowości pewne rzeczy pozostały niezmienne. K2 to wciąż wulkan scenicznej energii. Kabaret zarówno młody duchem jak i bogaty doświadczeniem. Odjechany, zakręcony, ale przystępny. Potrafiący pod powierzchnią zniewalająco śmiesznych skeczy przemycić poważniejsze treści. Żywy i oparty na interakcji z widzem. Niebojący rzucać się w wir improwizacji.

Redakcja mojaWieś.pl ..

Przeczytaj również

Lokalną historię tworzą ludzie z pasją

Każde Koło Gospodyń Wiejskich ma swoją historię, a historię tworzą ludzie-pasjonaci, którzy poświęcają swój czas, energię, a często i własne środki finansowe. Nie bacząc na przeszkody rysują kolejne rozdziały w historii naszej miejscowości. Oto kilka pasjonatek, które całym sercem oddane są działalności w Kole Gospodyń. Pani Stasia Radoń- wieloletnia przewodnicząca Koła Gospodyń w  Siedlcu, inicjatorka wielu przedsięwzięć, a szczególnie uruchomienia  przedszkola dla dzieci wiejskich. Organizowała liczne kursy doskonalące dla mieszkańców wsi.Pasjonatka folkloru, śpiewu, tańca i muzyki.  Pani Krysia Cagiel - długoletnia członkini Koła Gospodyń, reprezentuje Siedlec na prawie wszystkich konkursach śpiewaczych. Pasjonatka folkloru, tańca i muzyki. Pięknie haftuje, a Jej dzieła stanowią dekoracje  na wielu wystawach. Pani Danusia Maciuszek- obecna przewodniczaca Koła Gospodyń. Pasjonatka folkloru, tańca i muzyki.Propaguje kuchnię regionalną. Uczestniczka wielu konkursów śpiewaczych, kulinarnych, wystaw regionalnych itp. Danusia Niemiec- wieloletni kierownik zespołu folklorystycznego Siedlecanie, pasjonatka folkloru i tradycji,dusza artystyczna, inicjatorka założenia Izby Regionalnej, inicjatorka Biesiad Agroturystycznych, organizatorka wielu konkursów, wernisaży i wystaw regionalnych, dzięki Jej zaangażowaniu potrawa regionalna stała się produktem certyfikowanym, a o Kole Gospodyń w Siedlcu usłyszano w całej Polsce i za granicą. Nigdy nie szczędzi czasu ani energii, aby w dobrym stylu i na wysokim poziomie promować naszą Małą Ojczyznę. Pani Helenka Szymańska -pasjonatka folkloru, tańca i muzyki.Propaguje kuchnię regionalną. Uczestniczka wielu konkursów śpiewaczych, kulinarnych, wystaw regionalnych itp. Pani Basia Rybka- wieloletni skarbnik koła-pasjonatka folkloru, tańca i muzyki.Propaguje kuchnię regionalną. Uczestniczka wielu konkursów śpiewaczych, kulinarnych, wystaw regionalnych itp. Pani Jadzia Chudecka,pasjonatka folkloru, tańca i muzyki.Propaguje kuchnię regionalną. Uczestniczka wielu konkursów śpiewaczych, kulinarnych, wystaw regionalnych itp. Pani Krysia Pilch-pasjonatka folkloru, tańca i muzyki.Propaguje kuchnię regionalną. Uczestniczka wielu konkursów śpiewaczych, kulinarnych, wystaw regionalnych itp. Pani Helenka Styczeń- pasjonatka folkloru, tańca i muzyki.Propaguje kuchnię regionalną. Uczestniczka wielu konkursów śpiewaczych, kulinarnych, wystaw regionalnych itp. Pasjonatów jet duuuuuuuuużo więcej, ale na razie zostały przedstawione panie z długoletnim stażem i wieloma sukcesami na koncie. Czytaj dalej

0 1
0 1
0 0

Bez pasji jesteśmy skazani na przeciętność

Panie z Koła Gospodyń w Siedlcu łączy wiele pasji. Przez wiele lat zadziwiają aktywnością, inwencją twórczą, pracą społeczną na rzecz środowiska oraz działaniami skierowanymi na ocalenie od zapomnienia tego co piękne i wartościowe. Dzięki gospodyniom działo i dzieje się dużo dobrego w Siedlcu, który swoją historią sięga 1367 roku. To w Siedlcu - miejscowości nazywanej Artystyczną Doliną Raby panie z Koła Gospodyń od ponad pół wieku tworzą niepowtarzalny klimat w  podtrzymywaniu tradycji i budowaniu tożsamości regionalnej środowiska. Właściwe działania Koła Gospodyń Wiejskich pozwalają młodzieży czerpać dobre wzorce i doceniać dorobek kulturowy swoich matek i babć, szanować poprzednie pokolenia, dzięki którym rozkwitła wieś i dzisiaj stanowi matecznik tradycji i  kultury. Mimo że na przestrzeni lat zmieniały się potrzeby i kierunki działania, nigdy nie zmienił się cel oraz wartości, którymi kieruje się organizacja. Koło szczególnie pielęgnuje dziedzictwo kulturowe regionu poprzez kultywowanie folkloru i sztuki ludowej, śpiew, tradycyjne obrzędy oraz kuchnię regionalną. W kole działają trzy pokolenia pań, które pielęgnują i  zachowują od zapomnienia dawne tradycje i zwyczaje, a kultura ludowa stanowi dla nich dużą wartość. Wielkim zaszczytem dla koła jest noszenie krakowskiego ludowego stroju regionalnego, w którym gospodynie mogą prezentować swój region na różnego rodzaju konkursach, festiwalach, wystawach, biesiadach  i spotkaniach integracyjnych. Działalność koła od 1987 r. jest starannie dokumentowana w kronikach. Czytaj dalej

0 1

Trwa przekierowywanie...

Plik jest zbyt duży, dozwolona wielkośc to max 10MB.

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.

Zamknij