Aktualności

„Bitwa regionów – na smaki”
Piknikowo i sportowo, aktywnie i zdrowo - tak brzmi hasło pikników organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i tak było w sobotę (29 lipca) w Dłutowie. Wielkie dmuchańce były atrakcją dla najmłodszych, całe rodziny startowały w zmaganiach sportowych, wszyscy doceniali przysmaki kuchni regionalnej serwowane przez koła gospodyń wiejskich w ramach „Bitwy regionów”.
Efektem tej kulinarnej walki była rozkosz dla podniebienia, w tym „pierogi inaczej”, czyli z nadzieniem z suszonych śliwek i moreli okraszonych miodem i orzechami podawane przez zwyciężczynie bitwy w powiecie – KGW Mogilno Małe. Jury konkursu doceniło też „kociołek do syta” przyrządzany przez KGW Róża oraz pierogi z mięsem KGW Tradycja w Piątkowisku.
Goście pikniku mieli do dyspozycji dziesiątki straganów prezentujących ofertę Urzędu Marszałkowskiego i instytucji współpracujących, twórczość ludową czy osobliwości regionu.
Piknik w Dłutowie marszałek Grzegorz Schreiber wykorzystał na wręczenie grantów sołeckich i spotkanie z sołtysami.
- Dajemy wam możliwości prawdziwego uczestnictwa w rozwoju naszego regionu. Dlatego granty sołeckie w waszym powiecie zwiększyliśmy z 38 tys. zł w 2018 roku do 415 tys. zł w tym – mówił marszałek wręczając dotacje dla sołectw, które w całym województwie również są prawie 10 razy większe niż przed pięcioma laty. - Tam, gdzie współpraca między sołtysem, wójtem, strażakami i kołami gospodyń wiejskich jest dobra, tam są pomysły i pojawiają się pieniądze do ich realizacji.
Dotacje w Dłutowie odebrali też druhowie z OSP Ldzań i OSP Dobroń. Gospodarzem spotkania była wójt Dłutowa Grażyna Maślanka – Olczyk.
Redakcja mojaWieś ..