Aktualności

1 8
Kłosuj Komentuj Ulubione

Znamy Najlpopularniejszych Sołtysów Woj. Łódzkiego!

Ewa Leszczyk, sołtys Stacji, oraz sołectwo Ptaszkowice - to najwięksi wygrani w Plebiscycie Dziennika Łódzkiego.

29 listopada, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyła się uroczysta gala, na której uhonorowano laureatów Plebiscytu "Sołtys Ziemi Łódzkiej" oraz " Sołectwo Roku". Portal mojeKGW.pl oraz kwartalnik  "mojaWieś" objęły patronat medialny nad konkursem.

W plebiscycie rywalizowało niemal 3,5 tysiąca kandydatów, na których przez ponad miesiąc oddano dziesiątki tysięcy głosów.

Nagrody zwycięzcom w kategoriach powiatowych i wojewódzkich zostały wręczone przez Zarząd UMWŁ oraz redaktora naczelnego Dziennika Łódzkiego, Marcina Kowalczyka.

I MIEJSCE  w Woj. Łódzkiem zajął sołtys Stacji w gminie Działoszyn (powiat pajęczański), pani Ewa Leszczyk. Jej priorytetem na nadchodzący rok jest budowa świetlicy.

Sołtys, który zajął pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim otrzymał dwuosobowy wyjazd na tygodniowe wczasy na Wyspach Kanaryjskich oraz nagrodę specjalną BON o wartości 2000 zł na produkty z oferty Agro Liedmann Sp. z o.o.
 

 

II MIEJSCE wywalczyła pani Katarzyna Rzepkowska z Brzeziaw gminie Szczerbów (powiat bełchatowski).To jej pierwsza kadencja w roli sołtysa.

 

III MIEJSCE w Województwie Łódzkim zdobył sołtys Stobnicy w gminie Ręczno (powiat piotrkowski), pani Bożena Rudecka. Fukcję soltysa pełni trzecią kadencję, a wcześniej była radną gminną i dyrektorką szkoły. NIc dziwnego, że zdobyła tak duże poparcie.

Nagrody trafiły także do najpopularniejszych sołtysów w powiatach woj. łódzkiego. Podczas gali roztrzygnięto także plebiscyt na Sołectwo Roku. Tym najpopularniejszym okazało się sołectwo Ptaszkowice w gminie Zapolice (powiat zduńskowolski), w którym funkcję pełni pani Zofia Łudczak.

  Uhonorowaniu sołtysów i sołectw towarzyszyło nagrodzenie gmin w konkurscie "Gmina na szóstkę", reprezentowanych przez wojtów i burmistrzów.