Aktualności

8 5
Kłosuj Komentuj Ulubione

Cecylia P. z Koło Gospodyń Wiejskich "Strażniczki Tradycji"wPisarzowicach

Wielka szkoda,że tak się dzieje,że KOBIETY nie mogą się dogadać.!!!Przysłowie mówi;ZGODA BUDUJE, NIEZGODA RUJNUJE i niestety u Was tak się stało. Pozdrawiam.

5

16 lip 2019, 09:18:52

Maria J. z Koło Gospodyń Wiejskich Biały Kościół

Jestem jedną z ofiar patologicznej decyzji. Nie liczyły się uczciwe działania na rzecz grupy,zasługi,chęci,ambicje.Wystarczyło tylko nie popierać patologicznych zachowań członków by zostać nagrodzonym ,,wykluczeniem,,Pozbawiono nas również kwartalnika moja Wieś.Nie otrzymałyśmy grudniowego,marcowego i czerwcowego.

3

16 lip 2019, 09:18:47

Marian B. z Kółko Rolnicze w Krzęcinie

Zgadzam się z paniom Cecylią Puzoń, to przykre co się stało.

3

16 lip 2019, 11:13:32

Marian B. z Kółko Rolnicze w Krzęcinie

Zgadzam się z paniom Cecylią Puzoń, to przykre co się stało.

0

16 lip 2019, 11:15:40

Marian B. z Kółko Rolnicze w Krzęcinie

Przepraszam za błąd. Zgadzam się panią Cecylią Puzoń,to przykre co się stało.

1

22 lip 2019, 20:01:46

Magdalena M.

B ABY....ach te BABY!!! szkoda,że nie mogą Panie dogadać się ,przecież praca społeczna nie należy do LEKKICH.Pozdrawiam

3

16 lip 2019, 10:45:58

Maria J. z Koło Gospodyń Wiejskich Biały Kościół

Przez 7 miesięcy pisemnie prosimy o spotkanie i dostarczenie nam powodów ,,wykluczenia,, na piśmie dla każdej z nas,ale bez rezultatu.Sprawa jest znana prezesowi WZKRIOR we Wrocławiu jak również przewodniczącej Powiatowej Rady KGW. W tej sprawie pozostawiono nas samym sobie.

1

17 lip 2019, 14:54:09

Bożena Ś.

Witam. Jestem przewodniczącą tego patologicznego bez empatii zakłamanego i itd Koła. Żadnemu Kołu nie życzę takich ,, zaangażowanych'' członków. Panie swoją postawą, która omal nie doprowadziła do rozwiązania naszego Koła- doprowadziły do Ich wykluczenia w grudniu 2018.Decyzję ogólnego zebrania ( 4 głosy przeciw wykluczeniu) nazywa Pani Maria Jachowicz patologią.Przez 7 miesięcy nie możemy odzyskać kroniki i większości dokumentów koła, które są w bezprawnym posiadaniu byłej sekretarz Koła. Przykro mi, że Panie nie mogą zaakceptować decyzji Koła. Panie będąc członkami Koła działały na szkodę wizerunku swojego Koła ale było to działanie lokalne.Pisze Pani Maria ,że zostały pozostawione same sobie. Niech odpowiedzą sobie dlaczego?Pozdrawiam i życzę zgodnej współpracy

1

22 lip 2019, 10:39:05

Przeczytaj również wszystkie artykuły z kategorii >

IX Świętokrzyskie Święto Zalewajki

W niedzielę, 14 lipca 2019 r w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej, u stóp Świętego Krzyża odbyło się już po raz dziewiąty Świętokrzyskie Święto Zalewajki, którego organizatorem było Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach. W tym roku o miano najlepszej zalewajki walczyło 17 zespołów. Każda z przygotowanych zup była wyjątkowa, smaczna, ugotowana według innej receptury. KGW ze Skarżyska Kościelnego zajęło IV miejsce . Sekret świętokrzyskiej zalewajki - Cały sekret dobrej świętokrzyskiej zalewajki tkwi w składnikach, które są bardzo proste i jest ich niewiele, ale tu, na ziemi świętokrzyskiej są najlepsze. Dobra zalewajka, to dobry zaczyn, który robi się na mące żytniej, z czosnkiem, liściem laurowym i zielem angielskim. Czasami dodaje się do niego wiejski chleb razowy. Musi postać kilka dni. Zaczyn jest najważniejszym elementem tej zupy, nadaje jej charakterystyczny smak. O smaku decydują także inne składniki: ziemniaki pokrojone w kostkę, kiełbasa albo zasmażka zrobiona z boczku. Ważnym elementem świętokrzyskiej zalewajki są także suszone grzyby, zbierane w świętokrzyskich lasach. Oczywiście najlepsze są prawdziwki. Zalewajka to zupa, którą gotuje się bardzo łatwo i szybko, a wszystkie jej składniki na pewno znajdzie się w każdym domu. Zdradzę największą tajemnicę tej zupy, a jest nią... prostota Podczas tegorocznego Święta Zalewajki miał miejsce półfinał konkursu „Bitwa Regionów”, którego organizatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Za najlepsze danie w naszym województwie została uznana kapusta kiszona zasmażana z boczkiem, miodem, oraz chrupiącym żeberkiem przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Topoli z powiatu kazimierskiego. KGW ze Skarżyska Kościelnego  zajęło V miejsce ze Gęś w miodzie z cebulą . Nasze stoiska odwiedziło wielu znakomitych gości :Poseł Krzysztof Lipiec ,Pani Poseł  Maria Zuba , dyrektor ŚODR Jerzy Pośpiech ,   dyrektor Jacek Toś  , przedstawiciele Wojewody  , Urzędu Marszałkowskiego i wielu innych.  Bardzo dużo gratulacji za występ otrzymaliśmy po zejściu ze sceny . Czytaj dalej

Trwa przekierowywanie...

Trwa przetwarzanie ...

Twój kłos został poprawnie oddany!

Twój kłos został usunięty!

Wystąpił błąd podczas kłosowania. Twój kłos nie został oddany!

Plik jest zbyt duży, dozwolona wielkośc to max 10MB.

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.