Aktualności

0 2
Kłosuj Komentuj Ulubione

Kobierzyckie święto plonów

Była to tradycyjnie, dwudniowa barwna zabawa w różnych rytmach: ludowych, discopolowych, rockowych a nawet cygańskich. Tę różnorodność zapewniło wiele zespołów, występujących naprzemiennie na dwóch scenach kobierzyckiego stadionu.

Świętowanie rozpoczęło się w sobotę 24 sierpnia jubileuszowym X Festiwalem Kultury Ludowej oraz specjalnym występem „Jarzębiny” z okazji ich 30-lecia. W 2019 roku festiwal nie miał formuły konkursowej, tylko występów zaproszonych przez Jarzębinę gości – przyjaciół z Dolnego Śląska. Ich śpiewy przedzielał trzykrotnie roztańczony kabaret Teściowa. Na zakończenie festiwalu odbyło się wręczanie pamiątkowych statuetek, okolicznościowych książeczek o Jarzębinie oraz smakowanie pysznego tortu, ufundowanego przez gminę Kobierzyce. Uroczystość uświetniła obecność wójta Ryszarda Pacholika, przewodniczącej Rady Gminy Elżbiety Regulskiej i sekretarz gminy – Marii Wilk.
Tego dnia odbyły się również koncerty zespołów discopolowych i wieczorna dyskoteka. Najpierw wystąpił Live Band, następnie The Gentelman’s, potem zespół M.I.G. rodzeństwa Gwiazdowskich a na zakończenie do tańca zagrał nasz lokalny zespół Widmo. Bawiono się do późnej nocy.