Aktualności

6 7
Kłosuj Komentuj Ulubione

Gospodynie z całej Polski zjechały do Lichenia!

W minioną sobotę w Licheniu Starym było smacznie, rodzinnie, wesoło i kolorowo! Gospodynie z całej Polski zjechały na ósmą już edycję Zjazdu Koła Gospodyń i innych Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich by wspólnie bawić się, wymienić inspiracjami i pochwalić talentami oraz rękodziełem.

Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich to impreza, która na stale wpisała się w krajobraz kultury polskiej i wielkopolskiej wsi. Jego organizacją od samego początku zajmuje się Stowarzyszenie Polska Gospodyni, a co roku w zjeździe bierze udział kilka tysięcy kobiet tworzących Koła Gospodyń oraz Stowarzyszenia.

Na zjeździe gospodynie z dumą prezentowały swój dorobek kulturowy, artystyczne i kulturalne osiągnięcia, lokalne potrawy i produkty. Każdy mógł spróbować to, co Panie przygotowały – a było smacznie, nad stoiskami unosiły się obłędne zapachy, kuszące gości. Nie sposób było nie spróbować wszystkich potraw: kluseczek, pierogów, krokiecików, gołąbków, kapust na różne sposoby, ciast przeróżnych, likierów i nalewek. Panie gościły przy swoich stoiskach każdego, proponując lokalne smakołyki i opowiadając o ich tradycji.